Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa nowego domu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Astan

PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 10:34    Temat postu: Budowa nowego domu Odpowiedz z cytatem

Zastanawiamy się z żoną od jakiegoś czasu jakiego rodzaju dom powinniśmy zbudować. W związku z tym zwracam się do was z pytaniem, czy moglibyście nam w jakiś sposób pomóc i podpowiedzieć czy dom szkieletowy to według was dobre rozwiązanie? A może macie jakieś inne pomysł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Lut 10, 2018 10:34    Temat postu:

Powrót do góry
etwart

PostWysłany: Nie Lut 11, 2018 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podczas budowy domu warto według mnie jest się zabezpieczyć w jakieś ubezpieczenie
Johnass

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze napisane, tak dobitnie.
Olek14

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elki betonowe BETBLOK - czy ktoś słyszał o czymś takim ? Podobno kiedyś w zasiekach stosowano system elek betonowych zwanych potocznie L-kami. Ale takie elki oporowe niestety łamią się i materiał potrafi się przeciskać pomiędzy szczelinami. Myślicie, że to dobre rozwiązanie do domu czy raczej skłonić się ku tradycyjnym bloczkom betonowym ?
Powrót do góry
fokus

PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

y zdecydowaliśmy się na dom drewniany, chcemy też wykorzystać gont drewniany który będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem ale i ozdobą domy. A dom drewniany dlatego, ze szybki termin realizacji i koszta niższe od postawienia domu murowanego.
Powrót do góry
haneczkaa

PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam w drewnianym i wszystko mi odpowiada Smile Raczej nie ma na co narzekać, ale przyznaję że wszystkim zajmuje się mąż
Powrót do góry
prostolinijna

PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 16:52    Temat postu: Budowa domu Odpowiedz z cytatem

W każdej budowie przydaje się osprzęt elektryczny, taki jak na przykład oprawy led, puszki podtynkowe, gniazdka i bezpieczniki, rozdzielniki, kable wysokiego i niskiego napięcia i wiele innych,tym podobnych elementów.. Dlatego warto znać hurtownię elekryczną https://dlaelektrykow.pl/171-puszki-podtynkowe , w której znajdziecie taki sprzęt w niskiej cenie i dobrej jakości.
Powrót do góry
kesos

PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jest to takie proste jak sie wszystkim wydaje .
bunia

PostWysłany: Pią Mar 09, 2018 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budujecie sobie sami taki dom? Teraz bez problemu można to zrobić, tylko potrzeba odpowiednich maszyn i materiałów. Dobre ciągniki, ładowarki ma ten producent http://kmm.info.pl/ Przydadzą się na taką budowę. I można szybko mieć ładny dom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
koziel.wojciech.86

PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do budowy i późniejszego urządzania w środku polecam od siebie kołki MBR. Sam używałem ich przy budowie mojego domu, polecam. U mnie sprawdziły się bardzo dobrze.
Powrót do góry
wozniak

PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu, powinieneś zrobić również wszystko, aby Twój sprzęt elektryczny był w pełni bezpieczny. Uważam, że najrozsądniej będzie jeśli zaopatrzysz się w urządzenie o nazwie Line - R dostępne w ofercie http://www.schneider-electric.pl/pl/product-category/7900-ochrona-przed-przepieciami-i-jakosc-zasilania/?filter=business-4-rozdzia--energii-niskiego-napiecia które zapewni odpowiedni poziom napięcia w całym domu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dalila

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2018 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpieczeństwo jak najbardziej. Ale nie tylko jeśli chodzi o sam dom, ale także podczas jego budowy. Ja niestety widuję jeszcze wciąż, jak prace wysokościowe są robione, przy użyciu naprędce zbitych niby rusztowań. Aż ciarki po plecach przechodzą, jak się na to patrzy. U nas podczas budowy firma budowlana nie miała własnych rusztowań, ale wynajmowała je z http://bau-form.pl/, więc byłam spokojna o bezpieczeństwo pracowników.
Powrót do góry
PaweLS

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2018 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej kupić nowe mieszkanie, takie jest moje zdanie.
Powrót do góry
Słodkaaa

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jak ktoś chce mieć większą swobodę i prywatność najlepiej się wybudować. Ja postawiłam też na budowę i bardzo z tego powodu się cieszę. Aktualnie szukam dla siebie projektu domu i chyba rozejrzę się na stronie https://www.mgprojekt.com.pl/ bo słyszałam, że teraz jest tam fajna akcja promocyjna. Może ktoś z was słyszał o projekcie tygodnia, który ma być przeceniony od 20% ?
Powrót do góry
elabarbara

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2018 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może polecić mi dobry i niedrogi czujnik czadu? Nie potrzebuje żadnych bajerów chce po prostu żeby dobrze działał. Wykrył w przypadku przekroczenia bezpiecznych norm. Dodam, że mam ogrzewanie gazowe (w łazience woda ogrzewana jest przez junkersa) . Myślałam by ten kupić http://www.zamel.pl/produkty/gardi-systemy-bezpieczenstwa/czujniki-tlenku-wegla-gazu-i-dymu ale ja nie znam się zupełnie nic na czujnikach. Może ktoś doradzi ?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Kwi 26, 2018 12:45    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: