Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dostepnosc ...
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Awaryjne metody antykoncepcji tzw.antykoncepcja "po"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PaulAlodz

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 19:16    Temat postu: dostepnosc ... Odpowiedz z cytatem

potrzebowalam skorzystac z tzw antykoncepcji "Po" i musze przyznac ze jest to tragedia...dostepnosc zadna i gdyby nie prywatne gabinety to zadna z Kobiet nie zdarzyla by w przewidziane 72 godziny nie ma szans!! nawet lekarz na rejonie nie chcial mnie przyjac a co do zalozenia ze kazdy lekarz moze to przepisac ..hmm to chyba tylko bajka opowiadana na dobranoc!!! lekarz pierwszego kontaktu odmowil przepisania a pani w rejestracji gdy chcialam sie dostac do lekarza bez uprzednio umowionej wizyty stwierdzila ze Pani doktor wychodzi...i gdzie tu Awaryjna metoda??gdy inny srodek anty zawiedzie? gdzie pomoc ze strony lekarzy ....hmmm nie ma ... Question Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 19:16    Temat postu:

Powrót do góry
Mini
Gość

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ja też miałam problem żeby skorzystać z antykoncepcji "po".
Jestem ubezpieczona, udałam się więc do lekarza do szpitala nie mogłam do przychodni bo to był póżny wieczór. Nikt nie chciał mnie przyjąć.
Gdyby nie gabinet prywatny mogłoby być za póżno.
Powrót do góry
bemik

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm... Moja koleżanka w Opolu jeździła na pogotowie i dostawała recepte swego czasu. Kilkakrotnie brała też w aptece bez recepty postinor zostawiając dowód osobisty w zastaw. Nie wiem, jat to jest teraz, bo jak jej w końcu wąsy wyrosły, przerzuciła się na normalną antykoncepcję.
Powrót do góry
Klaudinella

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bemik napisał:
hmmm... Moja koleżanka w Opolu jeździła na pogotowie i dostawała recepte swego czasu. Kilkakrotnie brała też w aptece bez recepty postinor zostawiając dowód osobisty w zastaw. Nie wiem, jat to jest teraz, bo jak jej w końcu wąsy wyrosły, przerzuciła się na normalną antykoncepcję.

Co do dostepnosci, to owszem, chyba nie jest latwo. Raczej pozostaja prywatne gabinety,ale mozna tez szukac w necie spisu przyjaznych przychodni publicznych, gdzie nie bedzie takiego klopotu ze zdobyciem recepty. Mysle,ze na jakims forum na pewno sie takie adresy wymienia:))

A co do Twojej kolezanki, bemik, to jakos nie wierze, ze wyrosly Jej wasy. A tak juz zupelnie prywatnie, jakiej ta kolezanka uzywa antykoncepcji, ze tak wielokrotnie musiala biegac po calym miescie za postinorem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
bemik

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz, ze wyrosły? A przynajmniej włoski ściemniały i zrobiły się grubsze. Zupełnie sie rozregulowała, cyklu nie miała przez kilka miesięcy, a w ciążę zaszła dopiero po kuracji hormonalnej. Niestety to było dość ciapowate dziewczę, które w prezerwatywę nie wierzyło, a stale zapominało wziąść pigułkę. W efekcie przez dłuższy czas brała ten postinor kilka razy w miesiącu. W każdym razie przerzuciła się na jakąś wszywaną pałeczkę sprowadzaną z Niemiec, a potem na niedostępną w Polsce spiralkę dla nieródek.
Powrót do góry
ann

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o poradę,czy karmiąć dziecko piersią można brać Postinor? Trochę się obawiam,że może zaszkodzić dziecku,ale z drugiej strony kolejnego już mieć nie chcę,bo mam 2 :?Zastanawiam się też czy po 72h jest sens,oczywiście był weekend i nie miałam recepty
Powrót do góry
Niebo

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postinor-duo to pigułka stosowana jako tzw. antykoncepcja awaryjna. Oznacza to, że kobieta może ją zażyć do 72 godzin po stosunku, jeśli podejrzewa, że zbliżenie może zaowocować nieplanowaną ciążą. Środek zadziała tym skuteczniej, im szybciej kobieta go przyjmie. W czasie karmienia piersią można zastosować postinor-duo, ale należy pamiętać, że tę formę antykoncepcji powinno się traktować wyjątkowo, jako ratunek w nagłych sytuacjach, a nie jako metodę do stałego stosowania.
Powrót do góry
ann

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale właśnie ja czytałam,że kobiety karmiące nie powinny brać postinoru,bo nie znane jest do końca oddziaływanie na dziecko.Dopiero po zaprzestaniu karmienia można brać.
Powrót do góry
iz.is

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja problemów z dostępem do Postinoru nie miałam żadnych, a to tylko dlatego, że od razu skorzystałam z prywatnej opieki medycznej (jak wiemy, w tej sytuacji czas jest na wagę złota) i miałam szczęście trafić na oświecone panie farmaceutki. A miało to miejce okrągły rok temu. Pani ginekolog, do której się udałam zrozumiała mój strach przed niechcianą ciążą i mimo że feralny akt nastąpił w bezpiecznym dla mnie okresie wypisała mi receptę bez żadnych umoralniających komentarzy. Długo jednak czekałam na miesiączkę, a w związku z tym lęk przed wymuszonym przez państwo macierzyństwem znacznie się spotęgował. Odwiedziłam kolejną panią ginekolog, oczywiście prywatnie, która po przeprowadzeniu badania wykluczyła możliwośc ciąży, przepisała mi luteinę i wypisała receptę na Postinor na przysłowiowy wszelki wypadek, gdyby, nie daj Boże, przytrafiła się powtórka z rozrywki. Do tej pory leży w mojej apteczce i mam nadzieję, że nie będę juz musiała po niego sięgać.
Powrót do góry
folkroe03

PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety ciężko w publicznej służbie zdrowia załatwić takie rzeczy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kulig

PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie dobrze by było gdyby można było kupić takie tabletki na w razie czego. a nie denerwować się i biegać za lekarzami.
Powrót do góry
rena24

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kulig napisał:
W sumie dobrze by było gdyby można było kupić takie tabletki na w razie czego. a nie denerwować się i biegać za lekarzami.

Idzie ku lepszemu. Przy ostatniej awanturze o EllaOne okazało się, że Polska musi wprowadzić do wolnej sprzedaży przynajmniej starszą wersję Escapelle. To zalecenie Komisji Europejskiej i ciemnogród nic nie poradzi. Smile

Ostatnio zmieniony przez rena24 dnia Pon Gru 14, 2015 05:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Marika83

PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie raczej z dostępnością chyba nie ma problemu, odkąd zmieniły się przepisy. Sprawdzal to ktos? czy to w zyciu funkcjonuje?
olamala

PostWysłany: Czw Sie 27, 2015 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu.
makiel

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2015 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja niestety musiałam stosować. i miałam problemy żeby dostać
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 09:03    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Awaryjne metody antykoncepcji tzw.antykoncepcja "po" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: