Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kobiety boją się utraty pracy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Ciąża a problem dyskryminacji w pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ikona
Gość

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 15:11    Temat postu: kobiety boją się utraty pracy Odpowiedz z cytatem

Uważam ,że w dzisiejszych czasach ciąża jest dużym problemem dla kobiet pracujących.
Kobiety boją się zajść w ciążę bo boją utraty pracy.
Boją się ,że jak pójdą na urlop macierzyński to osoba zatrudniona na ten czas na umowę zastępstwa może okazać się od nich np. lepsza,wydajneiejsza w pracy i w konsekwencji po powrocie do pracy zostaną zwolnione.
O urlopie wychowawchym już nie wspomę. Na ten rodzaj urlopu kobiety już wogóle się nie decydują. Bo wiedzą ,że nie będą miały do czego wracać.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 15:11    Temat postu:

Powrót do góry
klaudia
Gość

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponadto kobiety są notorycznie pytane podczas rozmow kwalifikacyjnyvh, czy nie planują aby ciąży. Jest zapowiedz, że w przypadku zajścia w ciążę mogą się pożegnać z karierą...
Powrót do góry
Klaudinella

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyjmujac sie do pracy ( panstwowy zaklad ) rowniez bylam o to zapytana, ale jak tam troche popracowalam - w tej chwili ponad 3 lata - to sie okazalo,ze to jest miejsce idealne do rodzenia dzieci:) W tej chwili na okolo 90 osob pracyjacych w mojej firmie okolo 11 jest na zwolnieniach w trakcie ciazy, na macierzynskim lub na wychowawczym. Z powrotem do pracy nie ma klopotow, zadnych zwolnien, uwag i nieprzyjemnosci. Mysle,ze to dlatego,ze firma jest panstwowa, gorzej jest, jak sadze, w prywatnych, ale moze sie myle. Macie jakies doswiadczenia???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Baronowa

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, chciałabym się dowiedzieć ile się zarabia jako farmaceuta. Ile zarabia szeregowy pracownik, ile technik, ile kierownik apteki medyczne praca w aptece jest moim marzeniem, więc chcę wiedzieć. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikoo

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Wa-wie Technik zarabia około 3 tys. na rękę zależy od apteki bo teraz tego jest pełno i wiadomo jak jest z przychodami. Magister z doświadczeniem różnie słyszałem o 8 tys. brutto.
Najlepiej zarabiają ortodonci ale to inna bajka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elena

PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od pracodawcy, nie ma reguły
Powrót do góry
audass37

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się czego bać. Pracodawca nie może zwolnić kobiety w ciąży w trakcie pobytu przez nią na chorobowym/urlopie macierzyńskim. Jeśli coś takiego zrobi to od razu do sądu. Sprawa z góry wygrana.
spacal

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również miałam z tym problem w swojej pracy, którą de facto straciłam przez ciążę. Z drugiej strony, rozumiem pracodawcę. On nie jest naszym kolegą czy mężem, by nas utrzymywać. Prowadzi biznes i zatrudnia pracowników, którzy przynoszą mu zysk. Kiedy tego nie robią, tylko traci.
Powrót do góry
jaoso

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w pracy byłam bardzo dobrze traktowana Wink
Kablinka

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że się boimy. Ja na szczęście miałam fajnego szefa, który zaproponował pracę w takiej chmurze https://www.oktawave.com/pl/ I mogłam sobie na luziku pracować w ciąży i po niej.
Powrót do góry
gajjzer

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwicie się, że się boją? Ja nie. 3 moje koleżanki straciły pracę.
Irla

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez się bałam, do 5 mies ciązy nie było widac, I mysleli tylko jak mnie zwolnić, a zwolnienie brałam tylko wtedy kiedy to było konieczne, tym bardziej ze pracowałam od 12-23... i te godziny po 19 byly dla mnie trudne.. ale było minęło...
Powrót do góry
kowanka

PostWysłany: Sro Lis 04, 2015 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety okres ciąży jest bardzo trudny również dla pracodawcy, który musi zastąpić osobę na L4. Dobrze jeżeli zespół jest większy i można porozdzielać obowiązki bez utraty efektywności zespołu.
W mniejszym firmach problem jest coraz bardziej zauważalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
roma

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobiety boją się reakcji pracodawcy, bo ci niestety nie zawsze sa przychylni i sytuacja staje sie niefajna dla przyszlych mam, ktore moglyby by czuc sie bezpiecznie w pracy i potem moc wrócić na dawne stanowisko, ale jest inaczej. Czesto nie maja dokąd wrócic, bo mama z małym dzieckiem to tez klopot, czyz nie?
haniatorun

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety tak to często bywa, że szczególnie młode kobiety bardzo się boja o ten aspekt. Nie dziwię im się wcale. Sama będąc w ciąży mogłam odwiedzać tylko agencje pracy tymczasowej, bo bałam się, że normalnej pracy nie dostanę. Ale całe szczęście się udało i dzisiaj, już po urlopie macierzyńskim mogę spokojnie wrócić do pracy, bez obaw, że coś się stanie Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 14:15    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Ciąża a problem dyskryminacji w pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: