Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kobiety boją się utraty pracy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Ciąża a problem dyskryminacji w pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ikona
Gość

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 15:11    Temat postu: kobiety boją się utraty pracy Odpowiedz z cytatem

Uważam ,że w dzisiejszych czasach ciąża jest dużym problemem dla kobiet pracujących.
Kobiety boją się zajść w ciążę bo boją utraty pracy.
Boją się ,że jak pójdą na urlop macierzyński to osoba zatrudniona na ten czas na umowę zastępstwa może okazać się od nich np. lepsza,wydajneiejsza w pracy i w konsekwencji po powrocie do pracy zostaną zwolnione.
O urlopie wychowawchym już nie wspomę. Na ten rodzaj urlopu kobiety już wogóle się nie decydują. Bo wiedzą ,że nie będą miały do czego wracać.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 15:11    Temat postu:

Powrót do góry
klaudia
Gość

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponadto kobiety są notorycznie pytane podczas rozmow kwalifikacyjnyvh, czy nie planują aby ciąży. Jest zapowiedz, że w przypadku zajścia w ciążę mogą się pożegnać z karierą...
Powrót do góry
Klaudinella

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyjmujac sie do pracy ( panstwowy zaklad ) rowniez bylam o to zapytana, ale jak tam troche popracowalam - w tej chwili ponad 3 lata - to sie okazalo,ze to jest miejsce idealne do rodzenia dzieci:) W tej chwili na okolo 90 osob pracyjacych w mojej firmie okolo 11 jest na zwolnieniach w trakcie ciazy, na macierzynskim lub na wychowawczym. Z powrotem do pracy nie ma klopotow, zadnych zwolnien, uwag i nieprzyjemnosci. Mysle,ze to dlatego,ze firma jest panstwowa, gorzej jest, jak sadze, w prywatnych, ale moze sie myle. Macie jakies doswiadczenia???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Baronowa

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, chciałabym się dowiedzieć ile się zarabia jako farmaceuta. Ile zarabia szeregowy pracownik, ile technik, ile kierownik apteki medyczne praca w aptece jest moim marzeniem, więc chcę wiedzieć. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikoo

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Wa-wie Technik zarabia około 3 tys. na rękę zależy od apteki bo teraz tego jest pełno i wiadomo jak jest z przychodami. Magister z doświadczeniem różnie słyszałem o 8 tys. brutto.
Najlepiej zarabiają ortodonci ale to inna bajka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elena

PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od pracodawcy, nie ma reguły
Powrót do góry
audass37

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się czego bać. Pracodawca nie może zwolnić kobiety w ciąży w trakcie pobytu przez nią na chorobowym/urlopie macierzyńskim. Jeśli coś takiego zrobi to od razu do sądu. Sprawa z góry wygrana.
spacal

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również miałam z tym problem w swojej pracy, którą de facto straciłam przez ciążę. Z drugiej strony, rozumiem pracodawcę. On nie jest naszym kolegą czy mężem, by nas utrzymywać. Prowadzi biznes i zatrudnia pracowników, którzy przynoszą mu zysk. Kiedy tego nie robią, tylko traci.
Powrót do góry
jaoso

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w pracy byłam bardzo dobrze traktowana Wink
Kablinka

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że się boimy. Ja na szczęście miałam fajnego szefa, który zaproponował pracę w takiej chmurze https://www.oktawave.com/pl/ I mogłam sobie na luziku pracować w ciąży i po niej.
Powrót do góry
gajjzer

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwicie się, że się boją? Ja nie. 3 moje koleżanki straciły pracę.
Irla

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez się bałam, do 5 mies ciązy nie było widac, I mysleli tylko jak mnie zwolnić, a zwolnienie brałam tylko wtedy kiedy to było konieczne, tym bardziej ze pracowałam od 12-23... i te godziny po 19 byly dla mnie trudne.. ale było minęło...
Powrót do góry
kowanka

PostWysłany: Sro Lis 04, 2015 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety okres ciąży jest bardzo trudny również dla pracodawcy, który musi zastąpić osobę na L4. Dobrze jeżeli zespół jest większy i można porozdzielać obowiązki bez utraty efektywności zespołu.
W mniejszym firmach problem jest coraz bardziej zauważalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
roma

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobiety boją się reakcji pracodawcy, bo ci niestety nie zawsze sa przychylni i sytuacja staje sie niefajna dla przyszlych mam, ktore moglyby by czuc sie bezpiecznie w pracy i potem moc wrócić na dawne stanowisko, ale jest inaczej. Czesto nie maja dokąd wrócic, bo mama z małym dzieckiem to tez klopot, czyz nie?
haniatorun

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety tak to często bywa, że szczególnie młode kobiety bardzo się boja o ten aspekt. Nie dziwię im się wcale. Sama będąc w ciąży mogłam odwiedzać tylko agencje pracy tymczasowej, bo bałam się, że normalnej pracy nie dostanę. Ale całe szczęście się udało i dzisiaj, już po urlopie macierzyńskim mogę spokojnie wrócić do pracy, bez obaw, że coś się stanie Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 14:15    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Ciąża a problem dyskryminacji w pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: