Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

obowiązujące prawo a rzeczywistość
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Co sądzisz o aborcji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek G

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 17:25    Temat postu: obowiązujące prawo a rzeczywistość Odpowiedz z cytatem

Zasatanawiam się dlaczego obowiązujące prawo jest nieprzestrzegane przez lekarzy.
Kobieta ma prawo do przerwania ciąży bo zagraża ona np. jej życiu, a lekarze nie chcą dokonać aborcji zgodnie z obowiązującym prawem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 17:25    Temat postu:

Powrót do góry
majka2222

PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lekarze zasłaniają się niekiedy sumieniem katolika, ale wydaje mi się, że wszystko to w celu rozwoju tzw. podziemia aborcyjnego, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze; być może też lekarze obawiają się ostracyzmu
bemik

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z rozmów z koelgami lekarzami wiem, że większość po prostu nie do końca orientuje się w prawach, jakie im i pacjentce daje ustawa, więc wolą "dmuchać na zimne", niż potem miec na karku prokuratora. I tak np. w jednym ze znanych mi szpitali zrobiuą wszelkie badania w kierunku zespołu Downa, ale jak wyjdzie, że płód jest nim obciążony, to aborcji już nie dokonają.
Powrót do góry
majka2222

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieznajomość prawa ich nie usprawiedliwia, szkodzą pacjentce i czują się bezkarnie! to nie są lekarze, tylko konowały, ja nie wahałabym się podać takiego delikwenta do sądu, choć pewnie bym przegrala to trzeba skończyć z poczuciem bezkarności lekarzy!
bemik

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ podawaj, zdążysz odchować to dziecko z zespołem Downa, zanim sie doczekasz wyroku Confused . Dlatego właśnie kobiety mające ustawowo zagwarantowane prawo do aborcji lądują w prywatnych gabinetach - ich sytuacja już i tak jest trudna, a walka z biurokracją i chowającymi głowę w piasek lekarzami dokłada im niepotrzebnych cierpień.
Powrót do góry
majka2222

PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko że nie każdą kobietę na,, prywatne gabinety" stać
Justyna

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie, że nie każdą kobietę stać na zabieg w prywatnym gabinecie za 2000zł
kobiety zawsze musiały dawać sobie radę... dziś też tak jest
to co się dzieje w rzeczywistości przerasta wszelkie wyobrażenia o skali aborcji
wystarczy wejść na nethit i popatrzyć ile tam jest kobiet szukających farmakologii w celach aborcyjnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czerwony kotek

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie : jak mogę wycofać podpis pod listem otwartym zamieszczonym na stronie Federacji? podpisałam go mniej więcej w styczniu lub grudniu zeszłego roku. Nie pytajcie mnie dlaczego zdanie zmieniłam. Nie wypowiem się też o aborcji, jeszcze mnie tu zjedzą... Confused
Powrót do góry
federa

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czerwony kotek napisał:
a ja mam pytanie : jak mogę wycofać podpis pod listem otwartym zamieszczonym na stronie Federacji? podpisałam go mniej więcej w styczniu lub grudniu zeszłego roku. Nie pytajcie mnie dlaczego zdanie zmieniłam. Nie wypowiem się też o aborcji, jeszcze mnie tu zjedzą... Confused

Oczywiscie szanujemy każdą zmianę decyzji i podpis możemy usunąć ze strony, prosze napisac do biura Federacji na adres biuro@federa.org.pl Natomiast proszę mieć swiadomosc, ze jeśli jest to list archiwalny, to list ze wszystkimi podpisami został rozesłany do konkretnego adresata oraz mediów.
Powrót do góry
iz.is

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obowiązujące w naszym kraju prawo dotyczące aborcji, jak wszyscy doskonale wiemy, nie było, nie jest i nie będzie respektowane. Ani przez zdesperowane kobiety, które za wszelką cenę chce się zmusić do macierzyństwa, ani przez ginekologów, których skandaliczne zarobki w sektorze państwowym zmuszają do otwierania prywatnych praktyk lekarskich, ani przez lekarzy zasłaniających się klauzulą sumienia i nieraczących skierować zrozpaczonej pacjentki do ośrodka, gdzie legalny zabieg mógłby być wykonany. Wstyd mi, że w moim państwie, będącym członkiem Unii Europejskiej i znajdującym się w centrum Europy toleruje się lobbing partii promujących politykę antaborcyjną oraz fanatycznych i niebezpiecznych grup pro-life. Jedno jest pewne: kobieta, która zdecydowała się na dokonanie aborcji zrobi wszystko, aby swój zamiar zrealizować, często kosztem zdrowia lub życia. Obowiązująca ustawa uderza w kobiety gorzej sytuowane finansowo, bardziej zamożne - do których dzięki Bogu należę - dadzą sobie radę w tej trudnej sytuacji.
Powrót do góry
Willl

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ludzie nie mogą nauczyć się prostej zależności: jeśli współżyjesz to musisz liczyć cię z zajściem w ciążę.
Jeśli natomiast jest to dla kogoś zaskoczeniem, to potem jest "ratuj się kto może".
Nie stać Cię na wychowanie dziecka, "co na to rodzice?", więc najwygodniej jest usunąć ciążę.
A fakt, że jesteśmy w UE tylko pogarsza tą tendencję, bo wmawia się ludziom, że mogą bezkarnie współżyć.
Powrót do góry
JMB

PostWysłany: Sob Cze 05, 2010 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co do jakiegoś średniowiecznego lekarza. Nie lepiej napisać do Women on Web?
Powrót do góry
kostekk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 01:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JMB napisał:
Po co do jakiegoś średniowiecznego lekarza. Nie lepiej napisać do Women on Web?

rzeczywistość jest jak blog. reklama jest wszędzie wystarczy napisać i można wszystko zrobić na lewo.
Powrót do góry
f1web

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w Polsce przede wszystkim obłuda! Nie ma aborcji, nie ma narkotyków i nie ma prostytucji. Aborcja powinna być indywidualną decyzją każdego i albo masz kasę i jedziesz za granicę, albo robisz to z narażeniem życia i jeszcze klika innych przerażających rozwiązań. Ale u nas zamiast zatrudnić psychologów, pomagać rodzinom to najlepiej powiedzieć abrcja jest zakazana.
poli

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie mamy prawo
Reklama

Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 19:43    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Co sądzisz o aborcji Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: