Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa domu i wybór materiałów..?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erwin88990

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze patrz na trwałość na przestrzeni wielu lat - żeby po 10-ciu latach nie okazało się że dom zaczyna pękać czy osuwają się fundamenty Razz.
Reklama

Wysłany: Wto Paź 31, 2017 15:45    Temat postu:

Powrót do góry
elabarbara

PostWysłany: Pon Lis 06, 2017 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowanie domu nie jest zadaniem łatwym nawet dla kogoś, kto zajmuje się tym całe życie. Już samo wybranie działki i projektu to nie lada kłopot. Jeśli już masz za sobą formalności budowlane, czas na następne etapy budowy. Warto przed budową poczytać ciekawy poradnik https://www.budogram.pl/ . Mnie osobiście zainteresował, dużo cennych informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konikowa

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej chyba jest kupować takie materiały przez internet. Dlaczego? Po prostu - jest taniej. Ostatnio np szukaliśmy żywicy epoksydowej do gruntowania podłoży i znaleźliśmy Sika 156 w sklepie internetowym w cenie dużo niższej niż widzieliśmy ostatnio w markecie budowlanym Wink Więc polecam w taki właśnie sposób szukać Wink
Powrót do góry
Wapik

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto robić rozeznanie w cenach materiałów by nie przepłacić.
Bo niestety każdy sklep ma inne ceny i trzeba wybierać takie,
które są najtańsze. Ja jak na razie oglądam projekty domów drewnianych bo własnie taki chce sobie postawić. Robię tez już małe rozeznanie tego co mi będzie potrzebne i ile na to potrzebuję
Powrót do góry
elabarbara

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama póki co rozglądam się za ciekawym projektem i być może z pracami budowlanymi ruszę już w przyszłym roku na wiosnę. Póki co najbardziej do gustu przypadła mi strona z gotowymi projektami i znalazłam kilka projektów niedużych domków na stronie- https://www.mgprojekt.com.pl/ Ktoś już zamawiał u nich projekt ?
Powrót do góry
Jurij

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domy z drewna mnie urzekły. Mają swój klimat i jakbym miała się budować to tylko taki dom. Jak mam mieć z cegły to wolę w bloku mieszkać. Drewniany ma w sobie takie ciepło.
Powrót do góry
Webor

PostWysłany: Sob Gru 30, 2017 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny ważny etap to wykończenie domu, a w tym oczywiście ogrzewanie. W tym zakresie bardzo pomocny będzie materiał zgromadzony w blogu http://eco-profi.pl/pellet-czy-ekogroszek/ W okresie użytkowania domu to właśnie ogrzewanie będzie największym kosztem, a te informacje przyniosą oszczędności
Powrót do góry
wozniak

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcąc samodzielnie wybudować dom (tak, jest to możliwe), trzeba zaopatrzyć się w sprzęt, bez którego wykonanie niektórych prac będzie niemożliwe. Na szczęście, na rynku jest wiele firm, które zajmują się ich sprzedażą. Jedną z nich jest http://kmm.info.pl/ (w jej ofercie można znaleźć zarówno ciągniki, jak i ładowarki).
Powrót do góry
bunia

PostWysłany: Sro Sty 17, 2018 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto podczas projektowania domu już zastanowić się z projektantem jaki projekt i materiały dobrać. Świetni są ci projektanci http://ecoreadyhouse.com/pl Doradzą wam, jakie materiały będą dla was najlepsze i najtańsze. Mają spore doświadczenie w swojej pracy. Na pewno będziecie zadowoleni ze współpracy z nimi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marlena

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 22:48    Temat postu: projekty domów Odpowiedz z cytatem

Zakupiłam działkę i planuję budować na niej dom, więc szukam projektu idealnego. Mój dom musi posiadać garaż. Znalazłam nawet ciekawe domy z garażem u Archeton. Czy ktoś zamawiał u nich projekt?
Powrót do góry
zaraza

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też pomyśleć zawczasu o tym jak zamierzacie ogrzewać dom. My już niedługo wprowadzamy się do naszego nowego domu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, poszukujemy teraz dostawcy. Zainteresowała nas oferta http://www.onico-gas.pl/. Może ktoś z was korzysta z ich usług ?
Powrót do góry
koziel.wojciech.86

PostWysłany: Sro Mar 14, 2018 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy budowie domu warto zadbać o to jak będziemy ogrzewać nasz dom. Ja u siebie zdecydowałem się, że kupię piec gazowy kondensacyjny. Już od roku sprawdza się wyśmienicie w moim domu. Jeśli ktoś szuka pieca to polecam Smile
Powrót do góry
Adaceg

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o systemach kominowych Schiedel? Mnie przekonuje to, że to najnowocześniejszy producent systemów kominowych w Europie, który daje aż 30 lat gwarancji!! Na takich rzeczach nie warto oszczędzać. Ma ktoś z Was u siebie w domu systemy kominowe?
Powrót do góry
gatera

PostWysłany: Sob Mar 31, 2018 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materiały wybiera chyba firma, która buduje dom ;d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Słodkaaa

PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli szukacie projektu domu, to sporo fajnych rozwiązań znajdziecie na stronie https://www.domywstylu.pl/ . Znajdziecie tam opcje bardziej nowoczesne, czy też klasyczne. Domy parterowe, czy też z poddaszem użytkowym. Wszystko w zależność od waszych oczekiwań. Nawet jak będziecie chcieli dokonać pewnych zmian w danym projekcie u nich jest to możliwe.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Maj 11, 2018 11:30    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: