Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

edukacja seksualna- zajęcia powinny być prowadzone w szkole
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Skąd czerpaliscie bądż czerpiecie informacje na temat życia seksualnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola22

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 12:00    Temat postu: edukacja seksualna- zajęcia powinny być prowadzone w szkole Odpowiedz z cytatem

Ja czerpię informacje na temat życia seksualnego od starszych koleżanek i kolegów , z internetu oraz z gazet.
Z rodzicami wstydzę się rozmawiac na te tematy.
Uważam ,że w kazdej szkole powinny być prowadzone zajęcia na temat zycia seklualnego.
Edukacja seksualna w szkole jest bardzo potrzebna i zastanawiam się dlaczego do tej pory nie została wprowadzona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 12:00    Temat postu:

Powrót do góry
Klaudinella

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się!! Jak rozmawiam z koleżankami a zwłaszcza z kolegami, to większość z nich otwarcie nie rozmawiała nigdy z rodzicami na "TE" tematy. Owszem, były jakieś próby, podejścia, nieśmiałe sugestie w stylu "uważaj", ale żeby tak szczerze i merytorycznie porozmawiać to nie. Zresztą co się dziwić. Czy nasi rodzice mają tak usystematyzowaną wiedzę na temat ludzkiej seksualności, żeby sami mogli ją przekazywać? Jakoś wątpię. Dlatego to państwo powinno zapewniać dzieciom i młodzieży taką edukację. Przydaje się każdemu, nawet przyszłym siostrom zakonnym, w końcu to nie tylko seks, ale też menstruacja, menopauza, zmiany w budowie ciała itp. itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Layla

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi rodzice starali się ze mną rozmawiać, a jak brakowało im odwagi, podrzucali mi książki, co jest na pewno lepsze, niż zostawienie sprawy na nieokreślone "później". Miałam lekcje wychowania seksualnego w podstawówce, po prostu rodzice dzieci z 2 klas złożyli się na wynajęcie na kilka spotkań pani seksuolożki. W liceum było już to "wychowanie do życia w rodzinie" i jedyne, o czym mówili to o właściwej komunikacji w małżeństwie (który nastolatek myśli o małżeństwie?) oraz o miesiączkowaniu (co jest na miejscu w podstawówce). W Polsce sytuacja jest fatalna, dochodzi poza tym brak nacisku na profilaktykę AIDS i na antykoncepcję nastolatków. Rodzice zostawiają sprawę szkole, szkoła rodzicom. Dla mnie powinien być to obowiązkowy przedmiot w szkole, w końcu dotyczy bardzo ważnych spraw. Nie przemawia do mnie zostawianie tego wyłącznie rodzicom - czy naukę biologii też im zostawimy? Nie każdy na wystarczającą wiedzę i nie każdy umie ją w sposób właściwy przekazywać.
czerwony kotek

PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam że takie zajęcia powinny być prowadzone w szkołach i to już od najmłodszych lat. Nie mówię tu o zagadnieniach dotyczących wyłącznie seksu fizycznego, ale całej sfery psychicznej, relacjach między chłopcami a dziewczętami, tematach typu: jak dogadać się z rodzicami Wink , rodzeństwem ( w młodszych klasach można od tego zacząć) ; później wprowadzać zagadnienia związane z dojrzewaniem ciała i duszy, antykoncepcji, ciąży; ale także zagadnień związanych z przemocą seksualną, o tym jak to wygląda od strony prawnej, jakiego wsparcia można udzielić gdy koleżanka bądź kolega są ofiarami (wpłynęłoby to na zwiększenie wykrywalności tych przestępstw oraz na zmianę mentalności, skończenie z chorym piętnowaniem ofiar usprawiedliwiając przestępców) - by dzieci wiedziały do kogo mogą się zwrócić i jak pomóc gdy komuś się to zdarzyło ; z elementami kulturoznawstwa - jak sprawy seksualności są postrzegane przez różne kultury i wyznania itp...

Naturalnie, nauczyciele winni być dobrze przeszkolonymi osobami, otwartymi...

Gdzie ja czerpałam - nie chce mi się rozpisywać, powiem najogólniej że z przeróżnych źródeł. Do dziś się uczę bo wielu rzeczy nie wiem
Razz
Powrót do góry
statecz

PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam też że ten temat to nie powinno być tabu. Rodzie powinni o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
walpar

PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muszą rozmawiać o tym, to jest podstawa..
Powrót do góry
loboss

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest przecież WDŻ prawda ?
Powrót do góry
askolbi787

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie w każdej ze szkół
braunik92

PostWysłany: Pią Maj 15, 2015 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnie to bywa
HungrySwan

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w szkole takie lekcje to była porażka... Pani kazała nam zamykać oczy podczas prysznica, aby na siebie nie patrzeć... zgroza :/
Powrót do góry
Kablinka

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edukacja seksualna w szkole jest żałosna. Jak ktoś ma pierwszy raz przed sobą, to niech lepiej poczyta to - sex pierwszy raz. Przede wszystkim trzeba pamiętać o antykoncepcji.
Powrót do góry
Mairangi

PostWysłany: Sro Gru 09, 2015 00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wedlug mnie to jasna sprawa ze powinny byc, w kazdym zachodnim kraju tak, nie mowie ze zachod jakis lepszy.. ale..
wróżka Amelia

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim rodzice powinni uświadomić swoje dzieci Smile

Ostatnio zmieniony przez wróżka Amelia dnia Wto Lis 15, 2016 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lilla

PostWysłany: Sro Cze 29, 2016 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinny byc obowiązkowe i prowadzone przez fachowca
Powrót do góry
wozniak

PostWysłany: Wto Lut 27, 2018 01:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że edukacja seksualna powinna być prowadzona w szkole... Szczególnie, powinno się mówić o niej o gadżetach erotycznych, gdyż mam wrażenie, to temat tabu, a przecież korzysta się z nich coraz częściej. Sama zastanawiam się nad tym, czy nie dokonać ich zakupu na https://sexownysklep.pl/
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Lut 27, 2018 01:14    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Skąd czerpaliscie bądż czerpiecie informacje na temat życia seksualnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: