Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nietolerancja pokarmowa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowak1

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 15:48    Temat postu: Nietolerancja pokarmowa Odpowiedz z cytatem

Orientujecie się może w test na nietolerancję pokarmową cena? Podejrzewam u siebie nietolerancję na gluten, ale nie mam zbyt wielu pieniędzy na wykonanie odpowiednich badań, więc szukam jak najtańszej opcji. Z góry dziękuję Wam za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Lut 13, 2017 15:48    Temat postu:

Powrót do góry
demi

PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie, niestety. Ja mam na szczęście tylko nietolerancję na gluten.
mamanaetacie

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takimi sprawami to nie ma co w internecie tylko trzeba iść do lekarza. Taka prawda, że teraz, przez to przetworzone jedzenie, nietolerancja na laktozę czy choćby ten nieszczęsny gluten, to już prawdziwa choroba cywilizacyjna. Dlatego ja od dłuższego czasu stawiam przede wszystkim na żywność eco. Już dawno nie kupuje jakiś mrożonych pizz czy frytek, no i oczywiście powyrzucałam wszelkie koszmarki w stylu keczup z tablicą Mendelejewa w składzie:D
Powrót do góry
CamilaJJ

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z każdą chorobą powinniśmy udać się do lekarza, ale też warto najpierw o niej poczytać. Dlatego ja zawsze po lekarskiej diagnozie szukam na http://urolped.pl/wstydliwe-i-klopotliwe-choroby/ informacji o tym jak postępować z daną chorobą. Dobrze jest trochę wiedzieć o swoim schorzeniu, żeby szybciej wyzdrowieć Smile
Powrót do góry
Nelia

PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzę Ci wybierać produkty wysokiej jakości, na przykład takie jak te z https://kupiec.pl/ Wtedy masz pewność, że ominiesz wszystkie złe dolegliwości. Ja odkąd zaczęłam zwracać uwagę na to co jadam, to czuję się znacznie lepiej.
Powrót do góry
Deroki29

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy z takiej nietolerancji można się wyleczyć?
Kostorz

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam nietolerancję laktozy i ostatnio długo szukałem jakiegoś serka dobrego który mogę jeść. No i znalazłem ! Hochland ma bardzo dobre - https://zolte.hochland.pl/ Gouda bez laktozy, smaczna no i nie uczula Smile
Powrót do góry
WioLka34

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy posiadasz nietolerancję pokarmową czy może problem zupełnie innej natury zależy od tego, jakie dokładnie są objawy choroby. Tutaj - http://dbamoserce.pl/ poczytasz sobie o chorobach uładu krążenia, które również mogłaś u siebie zaobserwować, bo to niekoniecznie może być wina tylko układu pokarmowego. Bez odpowiednich badań tak naprawdę nie da się stwierdzić, czy jesteś na coś chora czy posiadasz włąśnie tylko nietolerancję. Możesz porzucić jedzenie glutenu na jakiś czas i sprawdzić czy zauważysz jakąś poprawę.
Powrót do góry
summer

PostWysłany: Sob Gru 02, 2017 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak naprawde wciaz nie wiem co mi jest poza tym ze mam pewnosc ze cos nie gra z moja przemiana materii. zawsze po zjedzeniu czegos ciezszego mialam wzdecia, ale od wakacji taki stan mam nawet po zjedzeniu zwyklej cieplej zupy ;/ tydzien temu wybralismy sie na jakiegos fast fooda to myslalam ze wybuchne tak fatalnie sie czulam. a przeszlo dopiero po wypiciu dicopeg 10g piatego dnia ;/
Powrót do góry
bunia

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nietolerancji pokarmowej warto jak najwcześniej rozpoznać jej objawy. Później z pomocą lekarza trzeba ustalić naszą dietę. Warto też poczytać tutaj o badaniach na tego typu dolegliwości. Warto zrobić sobie takie badanie jak najszybciej.
Powrót do góry
jjusti18

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niełatwo jest stwierdzić samemu czy ma się nietolerancje pokarmową czy też nie. Objawy są przecież najróżniejsze: ból głowy, brzucha, wysypka, depresja, nudności, biegunka i wiele innych. Moim zdaniem skoro zauważamy coś niepokojącego to nie co czekać tylko wybrać się na odpowiednie badania. Na tej stronie internetowej eurolinefood.pl/ możecie sobie w prosty sposób wyszukać laboratorium, które znajduje się najbliżej waszej miejscowości.
Powrót do góry
jagoda

PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nietolerancja pokarmowa spotyka wbrew pozorom sporą część ludzi. Ja to o mało co nie miałam zespołu jelita drażliwego :/ szczerze to nie wiem czemu nawet ona mi groziła, oczywiście nie jadłam samych zdrowych posiłków, ale też nie odżywiałam się tylko samymi tłustymi rzeczami. No ale nic, najważniejsze że udało mi się pozyć tej przypadłości i to nawet w bardzo łatwy sposób, bo zaczęłam łykać Intestę. Ona chroni przed przedostawaniem się bakterii i toksyn do organizmu z treści jelitowej.
Powrót do góry
pelte

PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie rzeczy są niestety bardzo męczące, sam mam nietolerancję na mleko i wiem jak to jest
kasai

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego, co się orientuję, popularne testy nie są wiarygodne. Na poziomie badań DNA można mieć większą pewność, ale to kosztuje. Najprościej chyba zmodyfikować dietę. Warto przetestować produkty z ofert typu https://zielonaesencja.pl, bo zdrowa żywność i przyprawy to ulga dla wrażliwych osób.
Powrót do góry
Mareczek15

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam na szczęście takich problemów! Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Maj 17, 2018 09:12    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: