Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pranie... czemu nie pachnie???
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lacur1982

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 12:39    Temat postu: Pranie... czemu nie pachnie??? Odpowiedz z cytatem

Mam nową pralkę Bosch (ma 8 miesięcy), używam płynów do prania rożnych ( Wirek, z Biedronki nawet polskiego ariela kupiłam) a do płukania płynu Softlan, który zakupiłam w sklepiku z chemia zagraniczną ( Softlan ma kod kredkowy zaczynający się 87) i mimo to moje pranie po wyschnięciu nie pachnie. Płynu do płukania daje 2 nakrętki czasami nawet leje go do oznaczenia max. do szufladki na płyn. Po każdym zakończonym praniu wycieram drzwiczki, gumę, wyciągam szufladkę i "wietrze" pralkę, a raz w miesiącu nastawiam pustą pralkę na wygotowanie.Nie wiem już co mam robić żeby moje panie pachniało płynem, tak jak to u niektórych osób się zdarza, że przejdą ulica i ślicznie pachnie za nimi praniem. Pomóżcie:(((.
Reklama

Wysłany: Wto Sty 17, 2017 12:39    Temat postu:

Powrót do góry
kassia

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu w pralce Ci się niektórej miejsca pozatykały brudami?
Wapik

PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jest to kwestia płynu do płukania lub proszku. Zmień i zobacz czy coś się zmieniło. Ja akurat nie mam z tym problemu. Teraz szukam suszarki na pranie i fajne widziałam u nich https://www.leifheitsklep.pl/linomatic jednak nie wiem, która będzie dobra do małego mieszkania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aalaa

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładni odpowiedni środek piorący to klucz do sukcesu. Ja używam np pereł piorących Perlux i jestem zadowolona bo ubrania pachną intensywnie i długo. Jak rozwieszę pranie na suszarce w salonie to w całym domu unosi się przyjemny zapach Smile
Powrót do góry
anetaso77

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze cos z pralka
addd5

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu ubrania są już stare i znoszone. Wtedy nie będą tak ładnie pachnieć po praniu jak nowe tkaniny.
Powrót do góry
Majkaaa

PostWysłany: Sob Paź 28, 2017 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odkąd piorę w perłach Perluxa nie mam tego problemu. Moje pranie zawsze pięknie pachnie, plamy znikają a tkaniny są miękkie w dotyku
Powrót do góry
aalaa

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie przepadam za praniem, a tym bardziej za prasowaniem. Zawsze coś jest niedoczyszczone albo przypalone. Niestety nie mam do tego ręki i nerwów. Zdecydowałam się więc oddać to zajęcie fachowcom. Jest to pralnia krakow, którą znajdziecie na stronie http://www.prasologia.pl/.
Powrót do góry
Lulures

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ty wcale nie wstawiłeś tego prania i dlatego nie pachnie?
grażka49

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd piorę w Vizirze jestem zadowolona z efektów, nawet kiedy nie mam płynu do prania. Vizir daje fajny zapach i spiera wszystko jak należy, również paskudne plamy. Jakbyście chciały Drogie Panie kupić go ciut taniej, to polecam sklep https://www.frisco.pl/pid,82291/n,vizir-alpine-fresh-plyn-do-prania-tkanin-bialych-i-kolorowych/stn,product Akurat teraz jest w promocyjnej cenie.
Powrót do góry
Stocker

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepiej po prostu kupić dobrej jakości proszek Wink
Powrót do góry
DraKUSek

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kup lepszy płyn do płukania!
Powrót do góry
jjusti18

PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz wiedzieć dlaczego pranie nieprzyjemnie pachnie? To zerknij tutaj https://www.restartagd.pl/nieprzyjemny-zapach-pralki-sprawdz-przyczyne/ to bardzo fajny artykuł, który opisuje przyczyny brzydkiego zapachu pralki i zarazem ubrań. Też jakiś czas temu miałam z tym problem, ale trafiłam na ten artykuł i dowiedziałam się jak powinnam zadbać o pralkę. Co robiłam dotychczas nie tak. Myślę, że i Tobie przydadzą Ci się takie informacje.
Powrót do góry
organek4

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcje są dwie albo rzeczywiście wina pralki ale z tego co piszesz to jeżeli po każdym zakończonym praniu wycieram drzwiczki, gumę, wyciągam szufladkę i "wietrze" pralkę, a raz w miesiącu nastawiam pustą pralkę na wygotowanie. i nie przynosi to efektu to chyba jednak wina chemii może warto raz się wykosztować i zakupić jakąś droższą chemię np z Niemiec albo mogę polecić Ci swojego faworyta jeżeli chodzi o producentów chemii gospodarczej https://organika.com.pl/ polski producent którego produkty nigdy mnie nie zawiodły.
Powrót do góry
Muminkowa

PostWysłany: Nie Mar 25, 2018 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialam podobny problem uzywajac chemi z marketow. Teraz w https://lemonfresh.com.pl/ kupuje typowo chemie niemiecka i zarowno proszek jak i plyn i problemu z pachnacym praniem nie mam Very Happy Mozesz sprobowac przeczyscic pralke za pomoca sody oczyszczonej i octu oraz przetrzyj gumy i pojemnik na chemie
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Mar 25, 2018 20:53    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: