Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pranie... czemu nie pachnie???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lacur1982

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 12:39    Temat postu: Pranie... czemu nie pachnie??? Odpowiedz z cytatem

Mam nową pralkę Bosch (ma 8 miesięcy), używam płynów do prania rożnych ( Wirek, z Biedronki nawet polskiego ariela kupiłam) a do płukania płynu Softlan, który zakupiłam w sklepiku z chemia zagraniczną ( Softlan ma kod kredkowy zaczynający się 87) i mimo to moje pranie po wyschnięciu nie pachnie. Płynu do płukania daje 2 nakrętki czasami nawet leje go do oznaczenia max. do szufladki na płyn. Po każdym zakończonym praniu wycieram drzwiczki, gumę, wyciągam szufladkę i "wietrze" pralkę, a raz w miesiącu nastawiam pustą pralkę na wygotowanie.Nie wiem już co mam robić żeby moje panie pachniało płynem, tak jak to u niektórych osób się zdarza, że przejdą ulica i ślicznie pachnie za nimi praniem. Pomóżcie:(((.
Reklama

Wysłany: Wto Sty 17, 2017 12:39    Temat postu:

Powrót do góry
kassia

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu w pralce Ci się niektórej miejsca pozatykały brudami?
Wapik

PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jest to kwestia płynu do płukania lub proszku. Zmień i zobacz czy coś się zmieniło. Ja akurat nie mam z tym problemu. Teraz szukam suszarki na pranie i fajne widziałam u nich https://www.leifheitsklep.pl/linomatic jednak nie wiem, która będzie dobra do małego mieszkania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aalaa

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładni odpowiedni środek piorący to klucz do sukcesu. Ja używam np pereł piorących Perlux i jestem zadowolona bo ubrania pachną intensywnie i długo. Jak rozwieszę pranie na suszarce w salonie to w całym domu unosi się przyjemny zapach Smile
Powrót do góry
anetaso77

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze cos z pralka
addd5

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu ubrania są już stare i znoszone. Wtedy nie będą tak ładnie pachnieć po praniu jak nowe tkaniny.
Powrót do góry
Majkaaa

PostWysłany: Sob Paź 28, 2017 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odkąd piorę w perłach Perluxa nie mam tego problemu. Moje pranie zawsze pięknie pachnie, plamy znikają a tkaniny są miękkie w dotyku
Powrót do góry
aalaa

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie przepadam za praniem, a tym bardziej za prasowaniem. Zawsze coś jest niedoczyszczone albo przypalone. Niestety nie mam do tego ręki i nerwów. Zdecydowałam się więc oddać to zajęcie fachowcom. Jest to pralnia krakow, którą znajdziecie na stronie http://www.prasologia.pl/.
Powrót do góry
Lulures

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ty wcale nie wstawiłeś tego prania i dlatego nie pachnie?
grażka49

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd piorę w Vizirze jestem zadowolona z efektów, nawet kiedy nie mam płynu do prania. Vizir daje fajny zapach i spiera wszystko jak należy, również paskudne plamy. Jakbyście chciały Drogie Panie kupić go ciut taniej, to polecam sklep https://www.frisco.pl/pid,82291/n,vizir-alpine-fresh-plyn-do-prania-tkanin-bialych-i-kolorowych/stn,product Akurat teraz jest w promocyjnej cenie.
Powrót do góry
Stocker

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepiej po prostu kupić dobrej jakości proszek Wink
Powrót do góry
DraKUSek

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kup lepszy płyn do płukania!
Powrót do góry
jjusti18

PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz wiedzieć dlaczego pranie nieprzyjemnie pachnie? To zerknij tutaj https://www.restartagd.pl/nieprzyjemny-zapach-pralki-sprawdz-przyczyne/ to bardzo fajny artykuł, który opisuje przyczyny brzydkiego zapachu pralki i zarazem ubrań. Też jakiś czas temu miałam z tym problem, ale trafiłam na ten artykuł i dowiedziałam się jak powinnam zadbać o pralkę. Co robiłam dotychczas nie tak. Myślę, że i Tobie przydadzą Ci się takie informacje.
Powrót do góry
organek4

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcje są dwie albo rzeczywiście wina pralki ale z tego co piszesz to jeżeli po każdym zakończonym praniu wycieram drzwiczki, gumę, wyciągam szufladkę i "wietrze" pralkę, a raz w miesiącu nastawiam pustą pralkę na wygotowanie. i nie przynosi to efektu to chyba jednak wina chemii może warto raz się wykosztować i zakupić jakąś droższą chemię np z Niemiec albo mogę polecić Ci swojego faworyta jeżeli chodzi o producentów chemii gospodarczej https://organika.com.pl/ polski producent którego produkty nigdy mnie nie zawiodły.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 13:17    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: