Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakup mieszkania dla córki
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga11

PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 10:37    Temat postu: Zakup mieszkania dla córki Odpowiedz z cytatem

Witam, córka w tym roku wybiera się do Krakowa na studia. Zastanawiamy się z mężem nad zakupem mieszkania - niewielkiej kawalerki w którym córka mieszkałaby przez okres 6-cio letnich studiów.
Biorąc pod uwagę wynajem i kwotę rzędu 1500 co miesiąc znacznie bardziej opłaca się wziąć kawalerkę na kredyt, która po ukończeniu studiów córki zostanie naszą własnością.

Szczególnie wpadły mi w oko mieszkania z tego serwisu Mieszkania kraków na sprzedaż.

Co myślicie? Zależy nam na tym by córka wykorzystała prawidłowo ten okres dlatego akademik odpada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Sro Sty 25, 2017 10:37    Temat postu:

Powrót do góry
urus

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, szczerze powiem, że jakoś nie wydaje mi się to prawdopodobne, aby w ciągu 6 lat spłacić kredyt wzięty na mieszkanie w Krakowie, ale być może się mylę. Po prostu ceny w tym mieście są bardzo wysokie, doliczając do tego na przykład projekt wnętrza wychodzi naprawdę spora kwota. Ale rzeczywiście z akademika lepiej zrezygnować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maru

PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakup mieszkania to poważna sprawa ale też dobra inwestycja. Jeśli nie ma na to środków to najlepiej skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości przykładowo w firmie Inwestum która jest znana i poważana na rynku finansowym.
zwolska

PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 16:14    Temat postu: Zakup mieszkania to dobry pomysł Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam że lepiej jest kupić mieszkanie córce, niż wynajmować. W ten sposób będzie mieć coś swojego na start po studiach. Młodym absolwentom ciężko jest dostać dobrą pracę, a co dopiero dostać kredyt na mieszkanie. Sama swoje mieszkanie kupiłam dopiero 5 lat po ślubie. Mieszkanie na swoim zagwarantuje córce świetny start.

ax support
Powrót do góry
Kotecka

PostWysłany: Nie Lut 05, 2017 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda własne mieszkanie to dobry start na przyszłość. Nawet jeśli nie będzie chciała po studiach mieszkać w Krakowie, mieszkanko można wynajmować. Ważne, że przy zakupie oferty od sprawdzonych deweloperów, którzy już działają kilka lat na rynku i cały czas szukają nowych inwestycji, na których budują swoje osiedla.
majeczka90

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupno mieszkania to doskonała inwestycja, o wiele lepszy pomysł niż wynajmowanie, a dodatkową zaletą jest to, że można urządzić je tak, jak sami chcemy, np. z pomocą floor gres
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
workan

PostWysłany: Sro Lut 08, 2017 01:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech córka sama sobie kupi ;p
Fedora12

PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak z twoją zdolnością kredytową? Sprawdzałaś ją sobie? Jeśli nie, to możesz to zrobić tutaj http://www.kalkulator-kredytowy-hipoteczny.com.pl/zdolnosc-kredytowa/.
Powrót do góry
alex7611

PostWysłany: Pią Lut 17, 2017 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mieszkania to polecam zajrzeć na http://www.budrem.pl/aktualnosci , mają tam ciekawe oferty.
Powrót do góry
igor64z

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jak jeszcze ubezpieczysz jej mieszkanie, polecam zajrzeć na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ .
Powrót do góry
aniaola37

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobre podejście, popieram. Lepiej już zakupić mieszkanie niż płacić komuś co miesiąc i po studiach nic z tego nie będzie. Proponuję rozglądnąć się nie tylko za osiedlem, które będzie blisko uczelni ale także takim, w którym być może będzie mieszkać kiedyś na stałe. Polecam przede wszystkim sprawdzić zarządce osiedla, ponieważ mało kto to robi a jest to bardzo istotna informacja. Ja tak zrobiłam i sprawdziłam firmę http://status.pl/ i przed zakupem wiedziałam, że osiedle jest bardzo dobrze zarządzane.
Powrót do góry
omnibus

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zainteresuje Cię inwestycja, która buduje się przy ul. Srebrzyńskiej 42 w Łodzi. Inwestycję o nazwie Apartamenty Zdrowie realizuje Budimex. Deweloper planuje oddać osiedle do użytku już w przyszłym roku. Oferują duży wybór nowoczesnych apartamentów (także dwupoziomowych) z widokiem na Park zdrowie. Według mnie to świetne miejsce do zamieszkania w Łodzi dla osób, które lubią ciszę oraz spokój. Bardzo blisko inwestycji jest też CH Manufaktura, Arena Łódź, ZOO i Park botaniczny. Koniecznie sobie zerknij.
Powrót do góry
pesszaak

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo fajny prezent jakby nie było. Ale warto tez pamiętać o odpowiednim i ciekawym urządzeniu takiego mieszkania. Ja polecam fototapety do kuchni, ponieważ są one czymś co nie każdy ma i mieszkanie w ten sposób będzie się fajnie wyróżniało!
Powrót do góry
kasiunia

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2017 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W każdym mieszkaniu nie powinno zabraknąć zasłon.W dzisiejszych czasach jest z czego wybierać i ja z tego korzystam. Na stronie sklepu internetowego http://www.tekstylialand.pl/zaslony-c-24.html znalazłam bardzo fajne wzory z których jeden szczególnie wpadł mi w oko. Sklep zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów przez nich drukowanych na tkaninach do dekoracji domu lub mieszkania tj. zasłony, firany, poduszki, itd.
Powrót do góry
omnibus

PostWysłany: Sro Kwi 12, 2017 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zastanawiałaś się nad skorzystaniem z dofinansowania do mieszkania w ramach programu MDM: http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-dla-mlodych ? Mogą ubiegać się o niego zarówno single, jak i małżeństwa. Kwota dofinansowania wkładu własnego nie jest stała, różni się w zależności od sytuacji życiowej osoby składającej wniosek np. dla bezdzietnych małżeństw i singli jest to 10%, a 15% dla małżeństw i osób samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko. Ja uważam, że to świetny rządowy program i na pewno pomaga młodym ludziom kupić pierwszą nieruchomość. Poczytaj sobie koniecznie o tym!
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 10:41    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: