Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moja pseudoedukacja seksualna w szkole.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Wychowanie seksualne w szkole potrzebne czy nie- wasze opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majka2222

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 09:59    Temat postu: Moja pseudoedukacja seksualna w szkole. Odpowiedz z cytatem

Tzw. wychowanie do życia w rodzinie. Gimnazjum: rozmowy na temat czy warto po ślubie czy przed rozpocząć uprawianie sexu. Zero o antykoncepcji. Za to dużo o mięsiączce i podpaskach etc. Osobne lekcje z dziewczętami, osobno z chłopcami.
Liceum: 2 lekcje w ciągu roku. 2 GODZINY. Pani katechetka(!) opowiada na temat książki, którą dostała w ramach realizowanego programu. Ocenia podręcznik jako bardzo zły, ponieważ autor ośmielił się w niej mówić o zabezpieczeniach przed ciążą czy chorobach zw. z pożyciem seksualnym. Reakcja uczniów: śmiech, zwłaszcza, że wśród licealistów była obecna ciężarna uczennica. Żywy dowód jak bardzo nie warto myśleć o antykoncepcji. I na tym byłoby tyle.

Oto stan edukacji seksualnej w szkole.
Reklama

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 09:59    Temat postu:

Powrót do góry
Agnieszka Gliniewicz

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 13:25    Temat postu: Edukacja seksualna w szkole Odpowiedz z cytatem

Kończyłam Liceum Katolickie(!) w 2001 roku.Wówczas przebąkiwano jedynie o edukacji seksualnej w szkołach,a my wówczas mieliśmy taki przedmiot rzetelnie i profesjonalnie prowadzony przez nauczycielkę biologii;na katechezach również mieliśmy pogawędki na ten temat z księdzem(notabene naszym dyrektorem).Ja miałam rzetelne lekcje o antykoncepcji(i to nie tylko o metodach naturalnych,ale także o antykoncepcji hormonalnej;dowiedziałąm sie,co to jest spirala,zastrzyk hormonalny, itp.),życiu seksualnym-z uwzględnieniem róznych zachowań seksualnych itp.Nie unikało sie też tzw.trudnych tematow,jak aborcja.I to nie tylko z punktu widzenia Kościoła i sumienia-własnie wtedy sie dowiedziałam,ze temat aborcji powinien pozostac wyłącznie osobistą decyzją kobiety.
Dziwi mnie to,że w liceum katolickim potrafi sie rzetelnie,bez zakłamania mówić o seksualności człowieka,a unika sie tego w normalnych szkolach.

Agnieszka Gliniewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hydra_pl

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kończyłam liceum w 2001, lekcje "przygotowania do życia w rodzinie" były w 3 lub 4 klasie, prowadzone przez nawiedzoną pania psycholog, która wychwalała metody naturalne, o wszystkich innych mówiła łącznie z 2 minuty, mówiąc, że są... Zresztą, ja już wtedy wiedziałam bardzo dużo, byłam juz po porodzie (mam 8 letnie dziecko), zaszłam w ciąże przez pęknięta prezerwatywę i niechęć lekarki do wypisania mi recepty na postinor, a jak juz go zdobyłam to nie zadziałał, byłam po wizycie w gabinecie dokonującym aborcji (nie zdecydowałam się jednak - ŚWIADOMIE), a także wiedziałąm o możliwości wyjazdu do Lwowa na zabieg nawet w późnej ciąży... Farsa, może to lekarzyn i nauczycieli trzebaby wyedukować... Jak ta kobieta mówiłą o kalendarzyku, to ja brałam tabletki antykoncepcyjne i używałam prezerwatyw... Z księdzem na religii rozmawialiśmy dłużej i sensowniej niż z tym babskiem.
Powrót do góry
strzelba666

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół tak szybko nie zaakceptuje środków antykoncepcyjnych. Środki antykoncepcyjne=mniejszy przyrost naturalny=mniej dzieci=mniej chrztów, mniej komunii świętych, mniej bierzmowań itd= mniej kasy dla kościoła.
myself

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś kiedyś takiego problemu nie było.
Jammajka

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka edukacja to nic nowego... Zresztą jak ma być dobrze prowadzona, jak zazwyczaj prowadzą ją nauczyciele religii.
KrystekKK

PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 06:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Twoja, bo edukacja seksuala prawie każdej osoby tak wyglądała. Nie polecam w ogóle na nią chodzić.
goska96

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u mnie też nie wyglądało to najlepiej Sad
Powrót do góry
niolajks

PostWysłany: Sro Cze 22, 2016 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole edukacja seksualna to ciezki temat
kixosr

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że teraz edukacja seksualna w szkole to jest temat niepotrzebny. Internet powie dzieciom wszystko o czym będą chciały wiedzieć. Nie oszukujmy się, ale w dzisiejszych czasach już coraz młodsze dzieci zaczynają interesować się seksem i go uprawiać, konsekwencje są jakie są, ale wydaje mi się, że największe znaczenie w tej kwestii ma rozmowa z rodzicami. To właśnie oni powinni przekazać dzieciom najważniejsze informacje. Zamknąć w klatce nie mogą swoich pociech, ale mogą przynajmniej uświadomić im jakie będa konsekwencje ich zachowań. W szkole dzieciaki nigdy nie potraktuja takich lekcji na poważnie jeśli będą przeprowadzać je katechetki lub stare dewotki. No proszę was. Poza tym przy całej klasie dzieciaki się wstydzą zapytać o pewne sprawy, choć mogłyby być tym zainteresowane. Dlatego uważam, że szkoła powinna ograniczyć się do rozdania jakiś ciekawych ulotek(?) z najwazniejszymi informacjami i najlepiej z adresem strony internetowej (których pewnie jest pełno) mającej na celu uświadomić młodych ludzi jakie konsekwencje ma rozpoczęcie współżycia we wczesnym wieku. Dziękuję za uwagę. Razz
Lilla

PostWysłany: Sro Cze 29, 2016 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem powinno być obowiązkowe, w internecie wyczytać możesz wszystko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Segup

PostWysłany: Nie Lip 17, 2016 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie edukacja seksualna w szkołach jest raczej na niskim poziomie, ale warto na nie chodzić tak czy siak.
Grzegowsky

PostWysłany: Wto Sie 02, 2016 01:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To trudny przedmiot nie ze wzgledu na tematyke ale ze wzgledu na mala ilosc fachowych nauczycieli w tej dziedzinie
Wataha

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wychowanie seksualne w szkole to jeszcze nic - znaczy jest straszne i do niczego nie przygotowuje. Ale za to nauki przedmałżeńskie, to dopiero jakaś paranoja
Doberman

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w polskich szkołach to źle wygląda w porównaniu do zachodu.
Reklama

Wysłany: Sro Sie 31, 2016 14:45    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Wychowanie seksualne w szkole potrzebne czy nie- wasze opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: