Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badania prenatalne?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Badania prenatalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mery

PostWysłany: Pon Maj 06, 2019 15:55    Temat postu: Badania prenatalne? Odpowiedz z cytatem

Niby jest to dział o badaniach, a jednak widziałam jakieś wątki o urządzaniu mieszkania.. :p No ale chciałabym wiedzieć kto z was robi czy robił i co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 15:55    Temat postu:

Powrót do góry
taranta

PostWysłany: Wto Maj 07, 2019 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, ta kategoria stała się już małym spamem. xd No ale co do badań, to ja robiłam i uważam, że każda kobieta powinna je robić. Nie po to by myśleć nad aborcją, a po to by przygotować się na pewnie ewentualności. Ja też robiłam u dr Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie i każda wizyta była w sumie radością dla mnie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ankaflorczak

PostWysłany: Pon Sie 05, 2019 07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, urządzanie mieszkania Very Happy mi w oczy właśnie rzuciły się zabawki dla psów Very Happy Ale wracając do tematu, tak. robiłam ostatnio w Klinice w Krakowie badania w I trym. Krew+usg. Na usg wszystko wyszło idealnie, z krwi już gorzej. Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa (!:275) i niskie dla zespołów Patau i Ewdardsa. W czwartek idę na konsultację do genetyka, a następnie czeka mnie amniopunkcja. Moja pani gin uważa, że lepiej, żebyśmy były przygotowane na wszystko. Mam świadomość, że ten test co miałam daje dużo wyników pozytywnie fałszywych, ale pewności nie ma.. Trochę się boję tej amnio, ale chyba jednak wolę wiedzieć. Smile Na razie 16 tydz, więc zobaczymy na kiedy genetyk ustali mi termin amnio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sisi

PostWysłany: Pon Sie 05, 2019 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja bratowa ma za miesiąc badania prenatalne. Kuzynka jest już po tych badaniach. Teraz chyba wszyscy robią te badania.
Powrót do góry
Ankaflorczak

PostWysłany: Czw Sie 29, 2019 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już po amnio, okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Ból? Porównywalny jak przy pobraniu krwi/zastrzyku. Uczucie tylko przy przekłuwaniu skóry, potem luz.. Tylko jeszcze na wyniki trzeba "chwilę" poczekać. Ale wczoraj miałam usg w II trym, i znowu w obrazie usg wygląda, że synuś zdrowy rośnie. Oby amnio faktycznie potwierdziło brak trisomi Wink
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Sie 29, 2019 20:57    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Badania prenatalne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: