Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oscar dla Idy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stachWRw

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 13:44    Temat postu: Oscar dla Idy! Odpowiedz z cytatem

Stało się, pierwszorzędny polski film Pawła Pawlikowskiego finalnie otrzymał znakomitą nagrodę. Osobiście wybitnie się raduję, ponieważ to kamień milowy dla polskiego kina. Dużo osób nie wierzyło w sukces, dużo osób nawet nie wiedziało, o czym jest ten obraz. Ja miałem szansę obejrzeć go w kinie i powiem jedno, nie zawiodłem się. Olśniewające dzieło, które warte było tej nagrody. Cieszę się, że finalnie ktoś to uznał. Może teraz Polska stanie się potęgą kinowego rozmiaru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 13:44    Temat postu:

Powrót do góry
wojotez

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 17:33    Temat postu: RE: Odpowiedz z cytatem

Nie oglądałem filmu, jednak słyszałem o nim dużo korzystnych opinii. Może obejrzę, wyłącznie chyba nie ma go już w kinach, próbowałem odkryć w sieci oraz jest bodajże na ipli. Może kupię książkę + film, bowiem ubóstwiam także czytać. Jeżeli chodzi o nagrodę, w sieci był rozgłos, w telewizji także, ja niemniej jednak sceptycznie do tego przystępowałem, środki masowego przekazu kochają bajcować. Dopiero dziś widać, że niesłusznie, co mnie bezsprzecznie cieszy. Należy poszukać tego filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HieronimDWed

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 17:47    Temat postu: RE... Odpowiedz z cytatem

Mi się bardzo podobał, ale znam dużo osób, które krytykowały ten film. To uciążliwe dzieło, nie dla każdego. Właśnie dlatego cieszę się, że został doceniony. Szkoda jedynie, że Polacy nie odwiedzili tak licznie kin, by obejrzeć Idę. Ja byłem. Entuzjastycznie obejrzałbym ten obraz filmowy jeszcze raz. Z tego, co zapisuje przedmówca, jest dostępny na ipli, jednak za opłatą. Jest gdzieś gratisowa wersja online?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Nazwa Skype
RobertMinecki

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem katolikiem i razem z żoną katoliczką obejrzeliśmy film wczoraj i mamy jak najbardziej pozytywne zdanie o nim. Osobiście żałuję,że nie dostał tez Oskara za zdjęcia, bo są wspaniałe i naprawdę oryginalne.
Co do filmu to tylko skończony debil bez wyobraźni i z IQ kamienia nie zrozumiał jego przesłania i wątków. Opinie o rzekomym wybielaniu stalinowskiej prokurator są pisane przez osoby ślepe lub bez mózgu. Dla mnie to była straszna, tragiczna postać, przez cały film pokazana jako całkowicie przegrana życiowo, rozpita, zdegenerowana i bez szans na powrót do swojej normalności. Zresztą < spoiler> kulminacją tego jest jej samobójstwo. <koniec spoilera>
Sama przyznaje,że zabijała ludzi i że nie widzi z perspektywy w tym sensu i nie uważa,że ich strona (czyli komuny i ubecji)miała w związku z tym być lepsza. To wszystko jest w filmie.
Co do kwestii żydów. Kuriozum jest mówienie,że ten film oskarża Polaków. Kompletna bzdura. W filmie wyraźnie jest zaznaczony dramat tych ludzi, co zabili żydów i dokładnie jest wytłumaczone,że zanim to zrobili to chronili żydów i przechowywali. A do samego czynu doszło w momencie, gdy nie mogli już dłużej ich ukrywać przed Niemcami i za bardzo się tego bali. Nie mieli żadnego zamiaru ich po prostu zabijać, bo gdyby tak było to nie ratowali by Idy, która nie wyglądała na żydówkę i dlatego ją oddali księdzu na przechowanie przed Niemcami. Dla samych Polaków to było straszne przezycie i trauma do końca życia. To tez wszystko jest w filmie, włącznie z mega pozytywnym obrazem kościoła, ze skromnym księdzem, kory ratował żydowskie dziecko i zakonnicami, które mimo,że wiedziały,że ciotka Idy jest stalinowską prokurator to złego słowa na nią nie powiedziały, tylko kazały Idzie samej się przekonać i poznać swoją historię, zresztą ku zdziwieniu Wandy. To tez wszystko jest w filmie. Filmie o tragicznych losach ludzi w obliczu potwornych życiowych dylematów.
Trzeba być ślepym i głupim jak but, żeby tego w filmie nie dostrzec, albo po prostu komentować bez oglądania, co też jest typowe.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WiktoriaW

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 01:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby było więcej tak dobrych filmów.
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 01:07    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: