Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co na alergię?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
omnibus

PostWysłany: Wto Sie 29, 2017 12:28    Temat postu: Co na alergię? Odpowiedz z cytatem

Jakie alergiczne badania wykonywaliście pod kątem diagnostyki reakcji uczuleniowych? Bo u mnie to będzie raczej koniecznie i nie bardzo wiem co i jak... Z góry dziękuję za pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Sie 29, 2017 12:28    Temat postu:

Powrót do góry
Polya1982

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na co dokładnie występuje u Ciebie reakcja alergiczna? Czy to alergia pokarmowa czy bardziej na jakieś pyłki czy może alergia skórna? Tu masz kilka porad odnośnie różnych rodzajów alergii: http://alergiko.pl/alergie-od-a-do-z/rodzaje-alergii/ A jeśli chodzi o badania to po prostu zapisz si do alergologa i on przeprowadzi Ci testy na najczęściej występujące alergeny. Jeśli te testy nic nie wykażą to możesz ponowić badania na inny rodzaj alergenów.
Powrót do góry
ren

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi pomaga wapno, ale ja mam bardzo słabą alergię na pyłki, więc to niewielki problem.
sienna_081

PostWysłany: Czw Lis 09, 2017 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej udać się po prostu do alergologa, który wykona badania najpierw na najbardziej popularne alergeny, a później na rzadziej występujące jeśli poprzedni test nic nie wykryje. A potem trzeba będzie jakoś zwalczać tą alergię. O ile z alergią pokarmową jest dość łatwo, bo wystarczy tylko dokładnie sprawdzać co się je i co jest w składzie produktów. Znacznie gorzej jest w przypadku alergii na to co wisi w powietrzu. Można użyć np. Allergoff spray który zneutralizuje alergeny znajdujące się w powietrzu, które mogą Cię uczulać. A to może być nawet kurz czy roztocza, których raczej nie da się uniknąć.
Powrót do góry
LuznyJoeny

PostWysłany: Czw Lis 09, 2017 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze na alergię są leki przeciwalergiczne, jak np. asmenol.
Powrót do góry
Oliwia90

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz kompleksowe badania i testy alergiczne rzeszów ma dobrą klinikę, a w zasadzie laboratorium gdzie Ci je wykonają. Jaką alergie podejrzewasz, pokarmową czy wziewną?
Powrót do góry
Wasilki

PostWysłany: Sob Lis 25, 2017 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że o tym piszesz bo właśnie zbieram się do zrobienia sobie takich testów.
Marta2

PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę polecić Alergolog Poznań . Testy alergiczne to tylko 140 zł a ma się pewność, na co się jest uczulonym. Można poprosić panią doktor nawet o wizytę domową. Wiedząc co nas uczula, łatwiej to wyeliminować i unikać choroby.
Powrót do góry
aleks2017

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej udać sie do alergologa i on Ci przepisze konkretne lekarstwa, polecam https://all-med.pl/gabinety/alergolog/ z Łodzi
Powrót do góry
pestor

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwsze objawy alergii biore Hitaxa Fast - polecam sobie sprawdzic, bo ten lek jest bardzo skuteczny!
Powrót do góry
piękna

PostWysłany: Czw Sty 25, 2018 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o zakupie oczyszczacza powietrza? mam alergię i astmę do tego (prawdopodobnie też alergenami wywołaną) i chciałabym zacząć chociaż w domu czuć się komfortowo, bez kichania itp. leki cudów przecież też nie czynią. Przeglądałam polecane modele na http://ranking-oczyszczaczy.pl/ i na któryś z nich się zdecyduje. Znajoma ma jakiś czas u siebie i mówi, że różnica w samopoczuciu ogromna.
Powrót do góry
puncjuszPilat

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 11:45    Temat postu: choroba bostońska Odpowiedz z cytatem

Hej,
jeżeli macie nagłą wysypkę i myślicie, że to alergia to radzę najpierw udać się do lekarza. Myślałam że mam alergię a okazało się, że to choroba bostońska. Zobaczcie jak wygląda http://zdroow.pl/choroba-bostonska-sa-objawy-ja-leczyc/ bardzo przypomina mocny wykwit alergii lub ospę. Uważajcie na siebie Smile
Powrót do góry
Romuald

PostWysłany: Pon Maj 07, 2018 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez całe swoje życie byłem przekonany, że jestem uczulony na pewne produkty, jak na przykład orzechy. Wielkie moje zdziwienie było, kiedy dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak nietolerancja pokarmowa. Zacząłem się interesować tym tematem. Najbardziej wartościowy był alergia a nietolerancja - Artykuł, który praktycznie potwierdził, że to, z czym walczę to nietolerancja. Przede mną testy i będę już wiedział na pewno.
Powrót do góry
tomano

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie z alergią najlepiej radzi sobe Zyrtec
Powrót do góry
alli

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś najprostszy lek moim zdaniem powinien pomóc.
Reklama

Wysłany: Wto Maj 08, 2018 14:29    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: