Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Minimalizm

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dingfort1980

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 10:37    Temat postu: Minimalizm Odpowiedz z cytatem

Nie jestem chomikiem, ale mam wrażenie, że coraz więcej rzeczy, które zostały mi przez gazety, telewizję, blogi, vlogi, znajomych wcisnięte, nieco mnie przerosły. Od jakiegoś czasu przeraża mnie dzisiejsze społeczeństwo (W TYM I JA), które musi ciągle coś posiadać. Spostrzeżeń jest nieco więcej ale nie o tym i nie teraz. Wydaje mi się, że jakiś czas temu znalazłam się w punkcie, w którym chciałam być ale moje otoczenie nadal jest związane z wszystkim tym co było. Stare przyzwyczajenia na szczęście coraz rzadziej biorą górę. Postanowiłam trochę poczytać o idei minimalizmu i pozmieniać moje dotychczasowe otoczenie. Jestem na początku. Przedarłam się dopiero przez sypialnię z szafą i przez łazienkę wraz ze wszystkimi kosmetykami. Nie jest idealnie. Nagle sobie uświadomiłam, że nigdy wielu z tych rzeczy nie chciałam. Wiele z nich okazało sie badziewiem a mogłam mieć to co chce a nie pierdylion beznadziejnych zmienników. Sterty za ciasnych, za dużych niemodnych ubrań. które mogły by być czymś ponadczasowym. Albo rzeczy których żal wyrzucać bo kosztowały a są do bani. Albo ta jeszcze gorsza kategoria czyli prezenty, które od samego początku się kurzą. Jestem za nie wdzięczna. Ogólnie za wszystko co dostaje tylko przez tą uprzejmosć i wdzięczosć mam zagraconą przestrzeń. Jeszcze trochę przede mną ale się nie poddam.
Reklama

Wysłany: Sro Lut 01, 2017 10:37    Temat postu:

Powrót do góry
4ni4

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego też warto robić przemyślane zakupy
fokus

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2017 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zakupy powinny być przemyślane. Warto szukać cenowych okazji, promocji. Moja żona znalazła sklep z butami https://www.czasnabuty.pl/search.php?text=lordsy Faktycznie spory wybór wzorów i kolorów. A ceny naprawdę niskie. Przejrzałem i inne propozycje i stwierdzam że w tym sklepie po niewysokiej cenie można obkupić w buty całą rodzinkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Simona

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2017 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że wiem o czym mówisz. Jednak wiele osób jest nieświadomych ile niepotrzebnych rzeczy zalega w naszym domu. Sama nieświadomie skazałam się na minimalizm, gdy po remoncie mieszkania zmieniłam swoje meble na nowe https://zamowmeble.pl/mebloscianki/673-system-light-4.html . Wtedy zauważyłam miliony bibelotów, które nie zmieściły się na 2 małych półeczkach, tony niepotrzebnych papierów czy nigdy nie sparowanych skarpetek. Od tego czasu w salonie mam tylko to co niezbędne, a jedyną dekoracją są zdjęcia mojej rodziny.
Powrót do góry
Halejkania

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem minimalistką. Kupuje tylko najbardziej potzrebne rzeczy i często też coś przerabiam. Ostatnio pomalowałam i obiłam stare krzesło od babci. Wyszło naprawdę swietnie! Ubrań też nie mam za dużo, a w kuchni mam tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak jest jedna rzezc bez której nie potrafię sie obyć - zmywarka! I własnie teraz przeglądam ranking zmywarek pod zabudowę . Podrzucam link https://www.ceneo.pl/rankingi/ranking_zmywarek_do_zabudowy - moze wybierzecie cos dla siebie. Takie zabudowane mniej rzucają sie w oczy.
Powrót do góry
bokero

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie każdy jednak ma takie problemy a zyje sie dalej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 18:15    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Off- topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: