Forum FederaForum Strona Główna FederaForum
Forum Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny o zdrowiu i prawach seksualnych kobiet i mężczyzn

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyzwiska teściowej, co zrobić.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Porady prawne - jak to działa?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbra25

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 13:50    Temat postu: wyzwiska teściowej, co zrobić. Odpowiedz z cytatem

witam! jest mi naprawde cieżko o tym pisać ale juz nie wiem gdzie z tym isc. Moje stosunki z matką męża nigdy nie były dobre i pogorszyły się jeszcze bardziej gdy musieliśmy wszyscy razem zamieszkać. Od dziadków męża dostaliśmy pokój, który połączony jest przejściem z domem teściowej. Na razie niestety nie mamy jeszcze swojej kuchni i łazienki ale są do tego przygotowane pomieszczenia w domu dziadków i mąż remontuje ten dom. Mój problem polega na tym, że teściowa mnie stale obraża. Nie wchodzę jej w drogę, praktycznie nie widujemy się wcale bo gdy ona jest w domu, ja nie korzystam z jej kuchni ani łazienki ale ona wszczyna mojemu mężowi awantury i słyszę mimo zamkniętych drzwi jak wyzywa mnie od k..., p..., rudych małp i tym podobne.
Psycholog poradził by ignorować wulgarne zachowania teściowej ale chciałabym zatrzymać to wyżywanie się. Co mogę zrobić, gdzie szukać pomocy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 13:50    Temat postu:

Powrót do góry
Prawnik

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
w Pani sytuacji widzę dwie możliwości działania.

Pierwsza związana jest z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania przemocy w rodzinie. To, w jaki sposób zachowuje się Pani teściowa w stosunku do Pani i Pani męża może byc potraktowane jako stosowanie przemocy psychicznej (w szczególności werbalnej). W takich sytuacjach można po prostu wezwać Policje na interwencję. W wyniku takiej interwencji może być wszczęta procedura Niebieskiej Karty, która następnie może być przyczynkiem (bądź dowodem) do wszczęcia postepowania w sprawie o znęcanie się nad osobą najbliższą (art. 207 Kodeksu karnego).

Kolejnym rozwiązaniem jest ewentualne złożenie przez Panią w sądzie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko teściowej o przestępstwo z art. 216 Kodeksu karnego, który mówi o znieważaniu.

W obu przypadkach kluczowe będą dowody przeciwko tesciowej, które udokumentują jej zachowanie (zeznania świadków, ewentualne nagrania).

Pozdrawiam.
Powrót do góry
barbra25

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:02    Temat postu: wyzwiska Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Mąż nie ma odwagi wezwać policji w czasie awantur bo boi się, że matka mu uniemożliwi dostęp do kuchni i łazienki.
Powrót do góry
Kamilossa

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 09:20    Temat postu: Re: wyzwiska Odpowiedz z cytatem

barbra25 napisał:
Dziękuję za odpowiedź. Mąż nie ma odwagi wezwać policji w czasie awantur bo boi się, że matka mu uniemożliwi dostęp do kuchni i łazienki.

Ręce opadają... Może warto się zastanowić na zmianą męża? To problem się wyprowadzić od starej jędzy?
kamaa87

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawy rodzinne są o tyle trudne, że w grę wchodzą o wiele silniejsze emocje . Ja generalnie bym się wyprowadziła od teściowej, nie wytrzymałabym wyzwisk.
Reklama

Wysłany: Czw Maj 18, 2017 23:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FederaForum Strona Główna -> Porady prawne - jak to działa? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: